KARABURUN REÇEL ABLASI TRT'de

ZİYARETÇİ DEFTERİNDEN

karaburundan izmire dönerken yolda hadi şu köye uğrayalım dedikten sonra karşılaştığımız bir cennetti bence..kahvaltısı şerbetleri reçelleri damaktan ...
sedef varlı (eczacı)

Kahvaltı doğal. Manzara harika. Ya Nihal hanımın güleryüzüne ne demeli. Heryıl Gaziantep ten kaçıp geldiğim yer Mordoğan ve Saip in yeri......
Mesut Özeren (İşletmeci)

Mesaj Eklemek için tıklayın

Karaburun'un Köyleri

Karaburun İlçesine bağlı olarak bulunan 13 köy olup bunlardan 5 tanesi Karaburun Belediyesi Mücavir Alanı içinde yer almaktadır. Herbiri bir diğerinden farklı ve kültür ve doğa olarak eşsiz bu köylerimizin iki tanesi ( Ambarseki ve Saip) Karaburun' un doğusunda diğer üçü ise (Bozköy, Tepeboz ve Haseki) batısında yer alırlar. Yeniliman ise Tepeboz' a bağlı bir yerleşim birimi olmakla birlikte gerek tarihsel geçmişi ve gerekse halen Muhtarlığın burada olması nedeniyle ayrıca zikredilmeye değer bulunmuştur.

Genel itibariyle tarım, hayvancılık, çiçekçilik, narenciye ve zeytincilik ortak yönleridir. Saip ve Tepeboz - Yeniliman aynı zamanda balıkçılıkla da uğraşırlar.

Kayıtlara göre çok uzun bir tarihi geçmişleri vardır. Geçen dönemlerde her birinin nüfusu çok daha fazla olan bu köylerimiz, gerek Mübadele ve gerekse ekonomik nedenlerle yaşanan göçlerden bugün çok daha az nüfuslara sahiptirler.

Bugün İdari olarak artık yer almayan, ancak tarihi geçmişleri çok önemli olan eski köyler de vardır. Çullu, Hisarcık ve Manastır(Kalecik) bunlardandır. Değişik nedenlerle bugün tamamen boşalmış olan bu köyler içinde yer alan tarihi eserler, Belediyenin restorasyon çalışmalarına konu oluşturmaktadırlar.

Yöresel Ürünlerimizi, Reçellerimizi Kargo ile Türkiye'nin Her Noktasına gönderebiliyoruz.
Aşağıdan beğendiğiniz reçelleri seçtikten sonra, İLETİŞİM bölümünden bizimle irtibata geçip aşağıdaki hesap numaralarına ödemenizi yaptıktan sonra, ev yapımı özel reçelleriniz kapınıza kadar gelecek.


Banka Hesap Numaralarımız :


 • Keçi Peyniri sade

  Fiyat : 35,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • Limon Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • Acı Biber Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • İncir Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • Karanfil Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • Karabaş Otu Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo


Yalova Web Tasarım