KARABURUN REÇEL ABLASI TRT'de

ZİYARETÇİ DEFTERİNDEN

karaburundan izmire dönerken yolda hadi şu köye uğrayalım dedikten sonra karşılaştığımız bir cennetti bence..kahvaltısı şerbetleri reçelleri damaktan ...
sedef varlı (eczacı)

Kahvaltı doğal. Manzara harika. Ya Nihal hanımın güleryüzüne ne demeli. Heryıl Gaziantep ten kaçıp geldiğim yer Mordoğan ve Saip in yeri......
Mesut Özeren (İşletmeci)

Mesaj Eklemek için tıklayın

Hakkımızda

Günümüz büyük şehir dünyasında şehir hayatının boğuculuğundan kaçma kaçarken başka bir rutinin ve değişmeyen bir standardın içine girme korkusundan ürken insanların gerçekleştiremedikleri bu isteklerini biz yeniden yaradılışa doğru yelken açtık.

Bunu yaparken insan doğa kültür ve sanat unsurlarını bir araya getirmek yaşama ve yaratma cesaretimizi yaşam adımlarımızı çoşku ile arttıracak bir düzene büyük şehir düzenini çantamıza koymadan İstanbul da bırakarak İzmir Karaburun a geldik.

Karaburun doğası konumu çevre zenginliği bizim için bir cazibe merkezi olmaya yetti. Karaburun-Saip köyünde bir köy evini derleyip toplayıp yerleştik.Yaşam biçimimizde doğayı bitkileri yenilen sebze olarak kullanılan bitkileri tanımaya öğrenmeye başladıkça günlük yaşamımızda kullanmaya başladık.Yörenin otlu/bitkileri yemeklerin yanı sıra yöresel bitkilerden çiçeklerden bitki çayları reçeller yapmaya ve misafirlerimize sunmaya başladık.

Bu zenginliği unutulan tad,tat ve lezzetleri daha genele sunmamız için dürtüklemeye başladı dostlarımız. Kendimizi birden Saip Kır Kahvesi dünyamızda bulduk.Evimizdeki lezzetleri yerelin tadını Nihalce sunmaya başladık.20/25 çeşitEge ye özgü ot yemeklerinin yanı sıra yöreye özgü ve yörenin ürünlerinden suda buda derken 25/30 çeşit reçel çıkmaya başladı ortaya.

Ne reçelleri mi? Karabaşotu,limon dolması,turunç,clementin mandalina tatlı limon, ekşi limon,bal kabağı,havuç cevizli zeytin Nergis…

Herhalde damakta tat,gözde keyif bırakmış olmalı ki sunumlarımız bizi misafir ediniz ağırlayın demeye başladı dostlarımız arkadaşlarımız .

İşte Karaburun ev pansiyon böyle ortaya çıktı. Telaşsız tatlı rutinden uzak doğanın renkleri içinde bir hayatımız yaşamımız var;Bu yaşama bizi de katın diyen dostlarımız için.


3 Ocak 2013 - TRT AVAZYöresel Ürünlerimizi, Reçellerimizi Kargo ile Türkiye'nin Her Noktasına gönderebiliyoruz.
Aşağıdan beğendiğiniz reçelleri seçtikten sonra, İLETİŞİM bölümünden bizimle irtibata geçip aşağıdaki hesap numaralarına ödemenizi yaptıktan sonra, ev yapımı özel reçelleriniz kapınıza kadar gelecek.


Banka Hesap Numaralarımız :


 • Keçi Peyniri sade

  Fiyat : 35,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • Limon Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • Acı Biber Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • İncir Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • Karanfil Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo

 • Karabaş Otu Reçeli - Büyük Boy

  Fiyat : 20,00 TL

  Türkiye'nin Her Yerine Kargo


Yalova Web Tasarım